W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć pytania rodziców, z którymi dość często spotykam się – kiedy dziecko powinno grać w tenisa, kiedy jest najlepszy czas, aby rozpocząć przygodę z tenisem.

Przygodę z tenisem dzieci powinny rozpocząć najlepiej w okresie przedszkolnym, bowiem jest to najlepszy okres motoryczności dziecka, a zatem moment w którym dzieci szybko chłoną i z dużą łatwością przyswajają nowe wzorce ruchowe. Dodatkowo w tym okresie potrzeba ruchu dla dzieci jest już niezbędna.

Nie ma jednoznacznego momentu, żeby określić, że dziecko musi rozpocząć grę w tenisa w wieku 5 lat, aby grać w tenisa zawodniczo. Już niejednokrotnie spotykałem na swojej drodze dzieci, które w młodym wieku grały dość sporo w piłkę nożną, a przez bardzo dobrą motorykę, sprawność i koordynację ruchową, po paru lekcjach tenisa wydawało się, jakby grały już w tenisa przeszło parę lat.

Trzeba określić, że wiek optymalny to pewnie przedział między 5, a 7 rokiem życia. Należy wziąć też pod uwagę, że dziewczynki dojrzewają szybciej niż chłopcy, przez co w młodym wieku mogą niejednokrotnie grać lepiej, niż rówieśnicy płci przeciwnej w tym wieku.

Należy przede wszystkim powiedzieć, że pasja tenisem i entuzjazm do pracy to główny czynnik, który kształtuje naszego młodego tenisisty. Bardzo ważne jest podejście trenera, a także sposób prowadzenia zajęć, jak i ciągła motywacja dzieci.

Myślę, że Ci bardziej wymagający rodzice powinni zdecydować się zarówno na naukę tenisa w grupie, jak i na zajęcia indywidualne, ważne też, żeby grupa była na podobnym poziomie tenisowym, jak i miała wspólny cel, przykładowo mamy czwórkę dzieci, która chcę grać w turniejach, bądź już w nich gra, łączenie małych zawodowców z dziećmi, które grają w tenisa 1-2x w tyg dla zabawy nie jest dobrym pomysłem. Z kolei dzieci bardziej indywidualiści, lepiej mogą złapać kontakt z trenerem jeden na jeden, co może przynieść lepszą uwagę i koncentrację na lekcjach tenisa, co z kolei przyniesie lepsze efekty nauki tenisa.

Jeśli chodzi o wybór rakiety dla dzieci, firma to jest już upodobanie rodziców czy samego dziecka, ważny jest rozmiar, zalecam, jednak dzieciom grać minimalnie większymi rakietami, niż są zalecane. Uważam, że małe rakiety 17 czy 19 nie są koniecznie optymalne do nauki tenisa.

Natomiast o piłki wraz z wiekiem dziecka zmienia się formuła gry oraz piłki. Początkowo najmłodsze dzieci mogą rozpocząć naukę tenisa nawet gąbkami, potem wg metodyki tenis10 – piłki czerwone, pomarańczowe, zielone, a na samym końcu powyżej 10 roku życia, już piłki żółte – twarde.

Jeśli chodzi o typ nawierzchni nie ma on większego znaczenia w młodym wieku, na pewno wolniejsze nawierzchnie sprzyjają, aby dzieciom szybciej udało się prowadzić wymiany, z kolei szybsze nawierzchnię typu indoor mogą nauczyć naszego ucznia szybszej reakcji.

Dla wszystkich którzy pragną, aby ich dzieci rozpoczęły naukę tenisa w Warszawie – zapraszamy do Akademii Queen’s Tenis Warszawa.

Naukę tenisa ziemnego mogą u nas rozpocząć wszyscy, dzieci od 5 roku życia, młodzież, a także osoby dorosłe.

Bardzo chętnie zapraszamy.

Więcej informacji: https://queensteniswarszawa.pl/akademia-tenisa-ziemnego/

#qtw #queensteniswarszawa #akademia #akademiatenisaziemnego #naukatenisaziemnego #tenisdladzieci #naukatenisadzieci #naukatenisawarszawa #naukatenisawwarszawie

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji

Cookies to mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną.

Zamknij