NAUKA TENISA WARSZAWA

NAUKA TENISA WARSZAWA

LEKCJE TENISA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, DOROSŁYCH

AKADEMIA TENISA ZIEMNEGO QTW

OGŁASZA NABÓR NA CAŁOROCZNE LEKCJE TENISA  DLA 

DZIECI, MŁODZIEŻY, DOROSŁYCH i ZAWODNIKÓW

w sezonie 2020/2021

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ PONIŻEJ

Akademia Queen’s Tenis Warszawa prowadzi całoroczną sekcję tenisa ziemnego dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz zawodników.
Nasz program szkoleniowy obejmuje nauczanie na każdym poziomie zaawansowania w każdej grupie wiekowej.
Nasza Akademia wyróżnia się przede wszystkim najwyższej klasy metodą kształcenia oraz wysoką jakością prowadzania zajęć.
Zajęcia oraz treningi w QTW prowadzi wykwalifikowana kadra posiadająca uprawnienia trenerskie oraz instruktorskie, a także wieloletnie doświadczenie zawodnicze. Wybierz najlepszą naukę tenisa w Warszawie.

?

Dlaczego warto wybrać Naukę tenisa w Queen's Tenis Warszawa?

 

 • Całoroczne nauka tenisa ziemnego dla dzieci, młodzieży, dorosłych i zawodników
 • Usystematyzowany system szkolenia zaczerpnięty z najlepszych Akademii tenisowych m.in. Mouratoglou Academy w Cannes czy Sanchez Casal w Barcelonie
 • Nauczanie prawidłowej, jednolitej techniki uderzeń, która pozwoli zachować wszechstronny oraz harmonijny rozwój tenisisty
 • Nowoczesne prowadzenie nauki zajęć tenisa ziemnego z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych z pomocą specjalistycznego sprzętu treningowego
 • Lekcje indywidualne oraz grupowe w zależności od potrzeb naszych klientów
 • Wysoką jakość treningów zawdzięczamy wieluletniemu doświadczeniu kadry w prowadzeniu zajęć
 • Nasi trenerzy to osoby posiadające wieloletnie doświadczenie zawodnicze, a niektórzy z nich to dalej czynni zawodnicy oraz sparingpartnerzy najlepszych zawodników w kraju
 • Zespół QTW to nie tylko osoby posiadające uprawnienia trenerskie, bądź instruktorskie, ale to prawdziwi pasjonaci tenisa ziemnego, którzy już od pierwszych zajęć starają się zaszczepić w swoich uczniach miłość do tenisa ziemnego
 • Nasza oferta skierowana jest dla dzieci i młodzieży chcących spędzić miło czas na korcie, ale także dla osób bardziej zdeterminowanych, które pragną podążać karierą wyczynowego tenisisty
 • Oprócz lekcje tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży, oferujemy również lekcje tenisa dla dorosłych na różnym stopniu zaawansowania – od totalnie początkujących do graczy ligowych
 • Zajęcia oraz lekcje tenisa ziemnego w QTW to gwarancja najwyższej jakości!

Wybierz najlepszą Akademie Tenisa Ziemnego w Warszawie!

NAUKA TENISA ZIEMNEGO DLA DZIECI i MŁODZIEŻY

Nasza Akademia tenisowa ponadto ze współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym realizuje program “Tenis10”.

Program Polskiego Związku Tenisowego – “Tenis10” został  opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu “Play & Stay” oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci “Tennis10’s”.

Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci.

“Tenis 10” to nic innego, jak znane większości Państwu mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie. Program ten ułatwia szybsze i przyjemne opanowanie podstawowych umiejętności techniczno – taktycznych poprzez dostosowanie zasad gry do psychofizycznych możliwości dzieci.

Podstawową zasadą “Tenis10” jest nauka gry w tenisa poprzez zabawę. Program ten ma na celu zachęcić dzieci do nauki tenisa, czerpania przyjemności z gry oraz do dodatkowej dawki uśmiechu. Przygotowaliśmy dla Państwa nasz autorski program, który zakłada połączenie nauki gry w tenisa z zabawami na korcie oraz ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Właśnie takie zajęcia pozwolą dziecku maksymalnie się rozwijać oraz zmaksymalizować jego potencjał. Dzieci będą poznawały tenis w kolorowej oprawie, która sprawi, że pokochają ten sport. Ćwiczenia ogólnorozwojowe z kolei znacząco poprawią sprawność fizyczną oraz kordynację ruchową, co pomoże uzyskać szybsze postępy w grze.

 

Poziom niebieski –  początek treningów 4-6 lat. Piłki z gąbki, kort pomniejszony. Rozwój wszechstronnej sprawności fizycznej poprzez gry i zabawy. Nauka podstawowych umiejętności taktycznych (utrzymanie piłki w korcie)  i technicznych tzw. czucie piłki i jej trafianie przed sobą.

Poziom czerwony – do 7-8 lat. Piłki 75% wolniejsze od piłki żółtej, kort pomniejszony. Dalszy rozwój umiejętności taktycznych („gonienie” przeciwnika) oraz technicznych (prawidłowe chwyty i początki przyszłych pełnych uderzeń).

Poziom pomarańczowy – do 9 lat. Piłki 50% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Młodzi tenisiści stosują różnorodne sposoby rozegrania akcji we wszystkich sytuacjach meczowych, a ich gra przypomina dorosły tenis.

Poziom zielony – do 10 lat. Piłki 25% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Utrwalenie prawidłowej techniki, praca nad bardziej zaawansowanymi uderzeniami oraz wszechstronnym stylem gry. Zawodnicy potrafią stosować podstawowe rozwiązania taktyczne podczas meczu.

Poziom żółty – powyżej 10 lat. Piłka żółta, kort pełnowymiarowy. Zawodnik jest gotowy do treningu i rywalizacji normalną piłką na dużym korcie.

Model kształcenia w QTW jaki wykorzystujemy w metodyce nauczania tenisa został zaczerpnięty z najlepszych Akademii tenisowych na świecie m. in. Mouratoglou w Cannes czy Sanchez Casal w Barcelonie, o którego zaletach mieliśmy okazję przekonać się na własnej skórze.

Oferujemy lekcje tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży – indywidualne oraz grupowe. Jesteśmy zdania, że lepszym wyborem dla najmłodszych jest nauka tenisa w grupie, które pozwolą spędzić czas w miłej atmosferze, a obecność innych dzieci, rywalizacja, pozwolą zachęcić do większej pracy, a przy tym uzyskać jeszcze lepsze efekty. Co najważniejsze przywiązujemy ogromną uwagę do nauki prawidłowej techniki gry w tenisa ziemnego, która jest niezbędna do prawidłowego, harmonijnego rozwoju naszego tenisisty. Nasze lekcje tenisa ziemnego są połączeniem tenisa z elementami treningów ogólnorozwojowych, wytrzymałościowych, które pomogą dzieciom ukształtować koordynację ruchową, poprawić kondycję, szybkość oraz ogólną sprawność. W konsekwencji taki wymiar treningów pozwoli zmaksymalizować potencjał naszych uczniów, gdyż tenis to sport ogromnie złożony na wiele cech.

Z kolei dla dzieci już nieco starszych od 8 roku życia, uważamy, że najlepszym wyborem jest podział lekcji tenisa ziemnego indywidualnych oraz grupowych, zarówno jeden jak i drugi typ zajęć jest niezbędny w procesie tenisowego rozwoju. Obie formy przeplatane ze sobą dają wymierne korzyści, gdyż grając indywidualnie doskonalimy technikę, płynność, automatyzację gry, osobisty styl oraz kierunek taktyczny, natomiast grając w grupie mamy możliwość konfrontacji, rywalizacji z innymi na podobnym szczeblu wiekowym oraz tenisowym. Co niewątpliwie dodaje motywacji, zapału do dalszej pracy nad sukcesami.

Tworząc niewielkie grupy treningowe, stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość naszych zajęć, a nie na ilość.

Nasze lekcje tenisa ziemnego prowadzone są przez doświadczoną kadrę, która posiada bogate doświadczenie zawodnicze, którym może podzielić się ze swoimi uczniami, co w konsekwencji może przyczynić się do osiągania sukcesów sportowych w zakresie tenisa ziemnego przez naszych adeptów.

Nauka tenisa ziemnego w Queen’s Tenis Warszawa to najlepszy wybór dla dzieci i młodzieży, tylko u nas ciekawe zajęcia, innowacyjne metody nauczania, uporządkowany system szkolenia, a do tego najlepsi trenerzy. Dołącz do nas!

NAUKA TENISA ZIEMNEGO DLA DOROSŁYCH

Nasza akademia przygotowała również specjalną ofertę dla osób dorosłych. Zajmujemy się nauką tenisa ziemnego dorosłych na każdym poziomie zaawansowania – początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. Oferujemy lekcje tenisa ziemnego indywidualne lub grupowe. Nauczanie prowadzą doświadczeni oraz zaangażowani trenerzy QTW, którzy wykorzystując najlepsze metody treningowe pozwolą państwu osiągnąć zamierzone efekty.

Gorąco zachęcamy państwa do aktywnego spędzania czasu z rakietą bez względu na wiek. Nasze zajęcia skierowane są zarówno do kobiet i mężczyzn. Treningi tenisa ziemnego w QTW polecamy również wszystkim chcącym zadbać o dobrą formę i kondycję fizyczną. Osobom, które nie posiadają własnego sprzętu bezpłatnie udostępniamy rakiety.

Oferujemy 3 podstawowe pakiety treningowe:

 • indywidualny
 • dwuosobowy (2 osoby + trener)
 • grupowy (4 osoby + trener)

Charakterystyka poszczególnych pakietów treningowych:

 • indywidualny – wysoka intensywność oraz efektywność treningu, doskonalenie techniki uderzeń oraz eliminowanie błędów technicznych, praca nad regularnością oraz celnością uderzeń, możliwość gry z trenerem 1 vs 1, gra na punkty, poprawa kondycji fizycznej, elastyczne godzine treningu dostosowane do potrzeb klienta

 

 • dwuosobowy – wysokie tempo treningowe, poprawa techniki uderzeń przez trenera oraz doprecyzowanie taktyki gry, ćwiczenia uzupełniające oraz gra na punkty w czasie treningu rozgrywane pomiędzy dwoma uczestnikami, poprawa kondycji fizycznej

 

 • grupowy – rewelacyjna forma treningu na każdym poziomie zaawansowania, nauka i doskonalenie techniki oraz taktyki głównie poprzez grę z innymi uczestnikami zajęć;  najbardziej ekonomiczna forma treningu, grupy dobrane pod względem poziomu zaawansowania, trening grupowy to dobra możliwość nawiązania nowych znajomości
?

Czy wiesz, że?

Tenis to forma aktywności fizycznej, która bardzo korzystnie wpływa na zachowanie zarówno zdrowia jak i pięknej sylwetki. Jest to sport, który istotnie poprawia koordynację ruchową i refleks, a także znacząco wzmacnia mięśnie. Co więcej, pozwala na podniesie odporności organizmu, i zapobiec takim chorobom jak cukrzyca czy choroby serca. Z racji tego, iż tenis to sport szybkościowy i wysiłkowy, jest to także bardzo efektywna dyscyplina, jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej – jednogodzinny trening pozwala spalić nawet 700 kalorii. Co niezmiernie istotne, tenis ziemnym jest tą dyscypliną sportową, która wpływa na ludzką psychikę. Jest skutecznym sposobem na poprawę poziomu zaangażowania i skupienia. Pomaga też walczyć ze stresem. Jest to gra sportowa, która uczy podejmowania szybkich decyzji będąc w stanie podwyższonego stresu, co jest umiejętnością bardzo istotną w życiu codziennym. Co także ważne, ilość wydzielanych endorfin podczas jednego treningu wpływa na pozytywne samopoczucie człowieka przez cały dzień. Jest to także taka forma sportu, która pozwala na indywidualny rozwój osobisty każdego człowieka. Poza tym, jest to świetny sposób na rozrywkę, który jednocześnie łączy przyjemne z pożytecznym.

SZKOLENIE ZAWODNICZE PRO

Akademia Queen’s Tenis Warszawa oferuje program szkolenie zawodnicze dla dzieci i młodzieży, którzy chcieliby w przyszłości zostać zawodowymi graczami tenisa ziemnego. Oferujemy możliwość rozpoczęcia specjalnego nauczania, które pozwoli z sukcesami uczestniczyć w turniejach na arenie krajowej oraz międzynarodowej. W Queen’s Tenis Warszawa staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby nasi podopieczni mieli jak najlepsze warunki do pracy i mogli osiągnąć zamierzony cel.

Metodyka szkoleniowa w QTW została zaczerpnięta z najlepszych Akademii tenisowych m.in Sanchez Casal w Barcelonie oraz Mouratoglou w Cannes, których wychowankami są najlepsi tenisiści na świecie.

Nasi trenerzy posiadają olbrzymie doświadczenie w pracy z zawodnikami. Z racji tego, że sami byli zawodnikami, wiedzą z jakimi trudnościami oraz z jakimi problemami muszą się uporać gracze. Potrafią wyłapać najmniejsze błędy w technice oraz elementy nad którymi dana osoba musi popracować, jednocześnie nie zaniedbując przy tym innych elementów treningu. Umieją ułożyć zawodnikowi jego styl gry oraz pokazać mu jego dobre strony, na których powinien oprzeć swoją grę. Wiedzą także, jak dostosowywać intensywność i tempo treningów w danym okresie. Na każdym kroku starają się motywować i wspierać swoich podopiecznych do jeszcze większej pracy nad sobą, poniewaź jak sami twierdzą „Tenis to ciągła walka”. Walka o każdą piłkę, punkt, gema, seta, mecz, ranking, sukces…

Należy jednak pamiętać, że sam tenis to nie wszystko,  w młodym wieku bardzo ważny jest wszechstronny rozwój, a także trening ogólnorozwojowy oraz trening mentalny pozwalający zawodnikowi zmaksymalizować swój potencjał. 

Nasi trenerzy to także osoby posiadający wiedzę oraz doświadczenie w zakresie: treningu siłowego, przygotowania motorycznego oraz kondycyjnego,

Trening ogólnorozwojowy to nieodłączny element każdego profesjonalnego tenisisty. Jest on bardzo ważny, ponieważ wzmacnia nasze ciało, poprawia kondycję, sprawność, koordynację ruchową, ale przede wszystkim chroni nas przed kontuzjami. Najczęstszą przyczyną kontuzji u tenisistów jest brak wypracowania odpowiedniego ciała, który jest w stanie znieść duże natężenie treningowe, czyli reasumując brak lub niedostateczny trening ogólnorozwojowy. Istotną sprawą zatem jest przekonanie młodych sportowców i ich rodziców do tego, jak ważnym elementem w procesie szkolenia są ćwiczenia ogólnorozjowowe.

Wyczynowe uprawianie sportu niesie ze sobą większe wystąpienie kontuzji, należy zaznaczyć, że tenis ziemny, który jest sportem asymetrycznym i w bardzo młodym w wieku wymaga opanowania skomplikowanej techniki gry, każdy zawodnik potrzebuje systematycznej, stabilnej i ukierunkowanej pracy nad swoim rozwojem fizycznym.

Tenis ziemny to piękny sport na całe życie, żeby jednak móc się w nim pełni cieszyć, trzeba zadbać o harmonijny i wszechstronny rozwój już na początku kariery, aby uniknąć ryzyka wystąpienia kontuzji hamujących rozwój tenisisty.

BAZA I KADRA AKADEMII:

Nauka oraz lekcje Akademii QTW prowadzone są na:

  • Żoliborz – Kortach Spójnia Dolna przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 2. Obiekt ten dysponuje 8 kortami ceglastymi otwartymi w sezonie letnim, w sezonnie jesienno-zimowym 7 kortami krytymi halą pneumatyczną. (Docelowa lokalizacja)
  • Powiśle – Kortach Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa (Korty Solec) przy ul. Solec 71. Obiekt ten dysponuje 7 kortami ceglastymi otwartymi w sezonie letnim, w sezonnie jesienno-zimowym 4 kortami krytymi  – 2 pod halą pneumatyczną i 2 pod halą stale krytą.
  • Mokotów – Kortach Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa (Korty Legia Warszawa) przy ul. Myśliwiecka 4a. Obiekt ten dysponuje 10 kortami ceglastymi otwartymi w sezonie letnim, w sezonnie jesienno-zimowym 10 kortami krytymi halą pneumatyczną.
  • Mokotów – Kortach Klubu Tenisowego Warszawianka przy ul. Merliniego 9. Obiekt ten dysponuje 28 kortami ceglastymi, twardymi w sezonie letnim, w sezonnie jesienno-zimowym 16 kortami krytymi halą pneumatyczną.

Jeśli są państwo zainteresowani zajęciami w innej lokalizacji, prosimy o kontakt.

Nasza kadra to natomiast zespół QTW, wykwalifikowani instruktorzy oraz trenerzy, którzy na codzień prowadzą zajęcia w naszej Akademii.

CENNIK AKADEMII:

Podany cennik obowiązuje w sezonie 2020/2021. Czas trwania zajęć wynosi 1h – 60minut. Opłatę za lekcje i zajęcia należy uiścić do 7 dnia miesiąca z góry za każdy miesiąc, przelewem na konto, bądź osobiście do rąk instruktora.

Wpłaty należy dokonać przelewem na rachunek bankowy: 50 1140 2004 0000 3402 8085 5492

Więcej szczegółowych informacji na temat akademii pod numerem tel. +48 796 728 693 lub adresem e-mail: info@queensteniswarszawa.pl

 (+48) 796 728 693

info@queensteniswarszawa.pl

Skontaktuj się wypełniając formularz

Zacznij Nauką tenisa w Warszawie już dziś.

Jeżeli spodobała Ci się nasza oferta i jesteś zainteresowany lekcjami tenisa ziemnego z nami, zadzwoń lub wyślij wiadomość.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji

Cookies to mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną.

Zamknij