TRENINGI TENISA DLA DOROSŁYCH

CZEKAMY NA CIEBIE!

TRENINGI TENISA DLA DOROSŁYCH

Queen’s Tenis Warszawa prowadzi całoroczne treningi tenisa dla dorosłych.

Nasza oferta skierowana jest do osób całkowicie początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. Oferujemy treningi tenisa ziemnego indywidualne lub grupowe. Nasze zajęcia skierowane są oczywiście do kobiet i mężczyzn.

Specjalnie dla państwa opracowaliśmy specjalne programy treningowe dla zajęć grupowych:

PROGRAM CARDIO – program, w którym oczywiście oprócz tenisa ziemnego jest mnóstwo ćwiczeń ogólnorozwojowych, sprawnościowych i wytrzymałościowych. Głównym celem treningów jest to, żeby wszyscy uczestnicy zajęć byli w ciągłym ruchu, przez co mogą liczyć na stały wydatek energetyczny, co skutkuje przyspieszeniem metabolizmu oraz spaleniem większej liczby kalorii niż na tradycyjnym modelu treningu. Energiczne zajęcia dla kobiet oraz mężczyzn, którzy szukają aktywności fizycznej, a dodatkowo prowadzone grupowo, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę by uzyskać większą motywacją do treningów czy też walki o lepszą sylwetkę.

PROGRAM BASIC – program dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem ziemnym. Głównym celem tego programu jest nauka poprawnej techniki uderzeń tenisa. Uczestnicy stopniowo poznają poszczególne uderzenia, stale je doskonalą, poznają system punktacji tenisowej, a w końcowej fazie programu zaczynają prowadzić wymiany oraz grę na punkty. Oprócz zajęć tenisowych wplatane są ćwiczenia ogólnorozwojowe, która pozwolą poprawić naszym uczniom koordynację ruchową, kondycję, motorykę oraz sprawność, co w konsekwencji przyniesie lepszy skutek w nauki gry tenisa ziemnego. Oczywiście w tym wypadku intensywność treningowa jest mniejsza, niż w programie CARDIO, jednak również przy tej formie treningowej nasi instruktorzy dbają o to, aby treningi były prowadzone w odpowiednim tempie i natężeniem treningowym.

PROGRAM CLUB – program dla osób średniozaawansowanych, które znają już podstawowe uderzenia oraz potrafią prowadzić, chociażby minimalne wymiany. W tym programie skupiamy się przede wszystkim na ciągłym poprawianiu regularności oraz celności uderzeń, co w konsekwencji podniesie nasz poziom tenisowy. Oczywiście i w tym wypadku nasi instruktorzy ciągle czuwają nad państwa techniką uderzeń, a do tego mocno dbają o różnorodność modeli oraz systemów treningowych. W końcowej fazie zajęć uczestnicy prowadzą różne gry tenisowe.

PROGRAM PRO – program dla osób zaawansowanych, które grają w tenisa na przyzwoitym poziomie, a chciałyby regularnie potrenować czy pograć, również z osobami dobrze grającymi. Na tym modelu treningowym przeważającą wersją treningu jest rozmaite rozgrywanie punktów w najróżniejszych konfiguracjach, dodatkowo bardzo często instruktor także może dołączyć do tego rodzaju zajęć, a uczestnicy nich, podjąć z nim rywalizację. Dodatkowo na tym rodzaju treningów omawiane są taktyki oraz tajniki tenisa ziemnego. Bardzo dobry program dla byłych zawodników, dobrze grających amatorów czy osób grających regularnie w różnych ligach tenisowych.

Oczywiście w przypadku zajęć indywidualnych – treningi są prowadzone według naszych wytycznych, ale mogą również być dostosowane oraz dopasowane na specjalne życzenie klienta.

Zapewniamy sprzęt na zajęcia, wystarczy tylko strój sportowy i obuwie sportowe! Do zobaczenia na korcie!

?

Czy wiesz, że?

Tenis to forma aktywności fizycznej, która bardzo korzystnie wpływa na zachowanie zarówno zdrowia jak i pięknej sylwetki. Jest to sport, który istotnie poprawia koordynację ruchową i refleks, a także znacząco wzmacnia mięśnie. Co więcej, pozwala na podniesie odporności organizmu, i zapobiec takim chorobom jak cukrzyca czy choroby serca. Z racji tego, iż tenis to sport szybkościowy i wysiłkowy, jest to także bardzo efektywna dyscyplina, jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej – jednogodzinny trening pozwala spalić nawet 700 kalorii. Co niezmiernie istotne, tenis ziemnym jest tą dyscypliną sportową, która wpływa na ludzką psychikę. Jest skutecznym sposobem na poprawę poziomu zaangażowania i skupienia. Pomaga też walczyć ze stresem. Jest to gra sportowa, która uczy podejmowania szybkich decyzji będąc w stanie podwyższonego stresu, co jest umiejętnością bardzo istotną w życiu codziennym. Co także ważne, ilość wydzielanych endorfin podczas jednego treningu wpływa na pozytywne samopoczucie człowieka przez cały dzień. Jest to także taka forma sportu, która pozwala na indywidualny rozwój osobisty każdego człowieka. Poza tym, jest to świetny sposób na rozrywkę, który jednocześnie łączy przyjemne z pożytecznym.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji

Cookies to mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną.

Zamknij