TRENINGI OGÓLNOROZWOJOWE

 

TRENINGI OGÓLNOROZWOJOWE

Oprócz treningów tenisowych zapraszamy na treningi ogólnorozwojowe pod kątem tenisa ziemnego.

Nasi trenerzy ukończyli kurs trenera personalnego, posiadają wiedzę oraz doświadczenie w zakresie: treningu siłowego, przygotowania motorycznego oraz kondycyjnego,

Trening ogólnorozwojowy to nieodłączny element każdego profesjonalnego tenisisty. Jest on bardzo ważny, ponieważ wzmacnia nasze ciało, poprawia kondycję, sprawność, koordynację ruchową, ale przede wszystkim chroni nas przed kontuzjami. Najczęstszą przyczyną kontuzji u tenisistów jest brak wypracowania odpowiedniego ciała, który jest w stanie znieść duże natężenie treningowe, czyli reasumując brak lub niedostateczny trening ogólnorozwojowy. Istotną sprawą zatem jest przekonanie młodych sportowców i ich rodziców do tego, jak ważnym elementem w procesie szkolenia jest trening ogólnorozwojowy.

Wyczynowe uprawianie sportu niesie ze sobą większe wystąpienie kontuzji, należy zaznaczyć, że tenis ziemny, który jest sportem asymetrycznym i w bardzo młodym w wieku wymaga opanowania skomplikowanej techniki gry, każdy zawodnik potrzebuje systematycznej, stabilnej i ukierunkowanej pracy nad swoim rozwojem fizycznym.

Tenis ziemny to piękny sport na całe życie, żeby jednak móc się w nim pełni cieszyć, trzeba zadbać o harmonijny i wszechstronny rozwój już na początku kariery.

TRENINGI OGÓLNOROZWOJOWE

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji

Cookies to mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną.

Zamknij