TENIS10

Nasz klub tenisowy znajdujący się w bazie Polskiego Związku Tenisowego realizuje program “Tenis10”.

Program Polskiego Związku Tenisowego – “Tenis10” został  opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu “Play & Stay” oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci “Tennis10’s”.

Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci.

“Tenis 10” to nic innego, jak znane większości Państwu mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie. Program ten ułatwia szybsze i przyjemne opanowanie podstawowych umiejętności techniczno – taktycznych poprzez dostosowanie zasad gry do psychofizycznych możliwości dzieci.

Podstawową zasadą “Tenis10” jest nauka gry w tenisa poprzez zabawę. Program ten ma na celu zachęcić dzieci do nauki tenisa, czerpania przyjemności z gry oraz do dodatkowej dawki uśmiechu. Przygotowaliśmy dla Państwa nasz autorski program, który zakłada połączenie nauki gry w tenisa z zabawami na korcie oraz ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Właśnie takie zajęcia pozwolą dziecku maksymalnie się rozwijać oraz zmaksymalizować jego potencjał. Dzieci będą poznawały tenis w kolorowej oprawie, która sprawi, że pokochają ten sport. Ćwiczenia ogólnorozwojowe z kolei znacząco poprawią sprawność fizyczną oraz kordynację ruchową, co pomoże uzyskać szybsze postępy w grze.

 

Program ten zakłada podział szkolenia dzieci na cztery etapy, symbolizowane kolorami: niebieskim, czerwonym, pomarańczowym oraz zielonym. Poniżej znajduje się tabela opisująca dokładnie poszczególne poziomy.

CZEKAMY NA CIEBIE!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji

Cookies to mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną.

Zamknij