PÓŁKOLONIE WARSZAWA

DLACZEGO DZIECI LUBIĄ RYWALIZACJĘ?

Półkolonie Warszawa

Rywalizacja sportowa u dzieci to niejednokrotnie bardzo dobry czynnik wpływający pozytywnie na kształtowanie charakteru małych sportowców. Dzieci już od najmłodszych lat, zaczynają rywalizację chociażby w szkole, gdzie walczą o lepsze stopnie w nauce, a czego może ich nauczyć rywalizacja w sporcie, a zwłaszcza na korcie?

Przede wszystkim szacunku do siebie i samego przeciwnika, jeśli nasz młody uczeń odniesie wygraną będzie kształtował u siebie świadomość, że zwycięstwo nie wzięło się z niczego, z kolei przegrana powinna go zmotywować do jeszcze większej pracy i docenienia jego rywala.

Kolejnym ważnym elementem jest to, że tylko uczciwa wygrana buduje pozytywny zespół wartości u dzieci, dlatego uczmy już od najmłodszych lat dzieci, żeby rywalizując między sobą nie oszukiwały i wzajemnie się szanowały.

Zapewne jak większość z nas, wszyscy lubimy wygrywać, ale codziennie musimy się zmagać również z porażkami, dlatego umiejętność przegrywania jest też bardzo ważna. Życie nie jest usłane różami, a zwycięstwa zawsze przeplatane są porażkami.

Na naszych półkoloniach nasi trenerzy już od pierwszych zajęć wprowadzają elementy rywalizacji czy to na treningach ogólnorozwojowych czy w podstawowych ćwiczeniach tenisowych, a jak na to reagują dzieci? Większość z nich jest pozytywnie nastawiona i często słyszymy już na początku zajęć. „Trenerze, trenerze, kiedy zagramy mecze? :)” Nie poddajemy się, zawsze staramy się zrealizować cele treningowe, a rywalizacja, wspólzawodnictwo są nagrodą za dobrą pracę na treningu.

Co o tym myślicie? 🙂

Więcej informacji na stronie:

#qtw#queensteniswarszawa#polkolonie#polkoloniewarszawa#polkoloniewwarszawie

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji

Cookies to mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną.

Zamknij