Nauka tenisa ziemnego Warszawa Żoliborz Dzieci Dorośli

W dzisiejszym wpisie postanowiłem poruszyć jeden bardzo ważny temat prawidłowej nauki gry w tenisa ziemnego, a zatem postaram się wyjaśnić nieco więcej o technice uderzeń.

Dlaczego technika uderzeń w tenisie ziemnym jest tak ważna? Dlaczego Rafael Nadal gra forehand uchwytem Semi-western, Roger Federer uchwytem Eastern i uderza piłkę nieco inaczej, a z kolei Jack Sock czy Iga Świątek grają chwytem Western, co dla wielu sympatyków tenisa jest nie do pojęcia, a mimo to ich uderzenia potrafią lecieć z siłą ponad 180 km/h.

Otóż na przestrzeni ostatnich lat mamy miejsce z powolnym ujednolicaniem technikiem uderzeń, coraz więcej trenerów zwraca uwagę na uchwyt, a co najważniejsze zdecydowana większość przestaje uczyć grania z dołu czy przy zamachu robienia jakiś bez sensownych pętli.

Na pewno jest szereg elementów, niezależnie na którego zawodnika spoglądasz, mimo różnicy chwytów, których wykonują dość podobnie.

  1. Zamach – Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest wybraniem gry z krótkiego zamachu, świetnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie ruchu rakiety z pozycji pionowej (neutralny chwyt Semi-western), a następnie przez mocny skręt bioder o 180 stopni, mamy właściwie już maksymalną oraz stabilną pozycję w której możemy wyprowadzić uderzenie.
  2. Trafienie piłki przed sobą – Ciężko jest sobie wyobrazić, że grając piłkę z niskiej pozycji z tzw. dołu czy za sobą moglibyśmy zagrać z tą samą siłą oraz celnością, kiedy uderzenie zostanie wyprowadzony z góry, a piłkę złapiemy po wzniesieniu od ziemi w idealnym punkcie przed sobą, Obecnie mimo różnych zamachów, wszyscy zawodnicy dążą do gry przed sobą, starając się prostując rękę przed sobą. Jedynym wyjątkiem z zawodników, których już śledzę od nastu lat jest Nadal, który z niskiej piłki potrafi zapodać swoje kręcone „top spiny” posyłając winnera.
  3. Zakończenie ruchu rakiety – Przy uderzeniu obecnie każdy topowy gracz wypuszcza rękę wyraźnie przed sobą, aby piłkę przyśpieszyć, ale co najważniejsze uderzenie trzeba również „domknąć”, aby piłka wpadła w kort, najlepszym rozwiązaniem jest tutaj szybki kończących ruch nadgarstka i zakończenie ruchu na szyję, Można zaobserwować, że niektórzy gracze jak Federer kończą uderzenie na wysokości barku, nie jest to błędem. Jednak u dzieci od najmłodszych lat bardzo dobrym pomysłem jest zakończenie ruchu rakiety na szyi. Jestem z kolei ogromnym przeciwnikiem czeskiej nauki gry w tenisa ziemnego, dość popularnej w Polsce, aby łapać rakietę w drugą rękę, w ten sposób skracamy długość uderzenia, często dzieci jeszcze dobrze nie wyciągną ręki w momencie uderzenia, a już łapią rakietę w drugą dłoń.

Jeśli macie ochotę nauczyć się solidnie grać w tenisa ziemnego, a przy tym zacząć pewnie operować forehand’em, backhand’em, volley’em a do tego mocno i celnie serwować? Bardzo gorąco zapraszamy do nauki gry tenisa ziemnego w Akademii Queen’s Tenis Warszawa.

Naukę tenisa ziemnego mogą u nas rozpocząć wszyscy, dzieci od 5 roku życia, młodzież, a także dorośli.

Prowadzimy zajęcia indywidualne oraz grupowe.

Bardzo chętnie zapraszamy.

Więcej informacji: https://queensteniswarszawa.pl/akademia-tenisa-ziemnego/

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji

Cookies to mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną.

Zamknij